Skip Navigation Links

  در دیدار با خبرگزاری تسنیم
مهندس حسن اقایی در دیدار با خبرنگار خبرگزاری تسنیم عنوان کرد.

۳۵۰۰ خط تلفن ثابت در چهارمحال وبختیاری واگذار شد

مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: در سال ۹۷ بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ خط تلفن ثابت در سطح استان همچنین بالغ بر ۳ هزار و ۸۰۰ سرویس ای دی اس ال( اینترنت پرسرعت) واگذار کرده است.

3500 خط تلفن ثابت در چهارمحال وبختیاری واگذار شد

حسن آقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: مخابرات چهارمحال وبختیاری در سال گذشته برنامه‌هایی که از طرف مخابرات ایران ابلاغ شده بود را با پیشرفت حدود 95 درصدی انجام داده است اما با توجه به اینکه در بیشتر شهرها  و روستاها در بخش تلفن ثابت، و ای دی اس ال و سیم‌کارت‌های همراه اول به وضعیت اشباع رسیده مخابرات منطقه بیشتر آمادگی دارد تا نیاز جدید را برآروده کند در همین راستا در سال 97 بالغ بر 3 هزار و 500 خط تلفن ثابت در سطح استان همچنین بالغ بر 3 هزار و 800 سرویس ای دی اس ال( اینترنت پرسرعت) واگذار کرده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از مشترکان پس از تهیه سیم‌کارت در استان‌های دیگر از آن‌ها استفاده می‌کنند و بالعکس، افزود: تعداد خط تلفن همراه اول واگذار شده در سال 97 بالغ بر هزار و 200 خط دائمی و 3 هزار و 200 خط اعتباری بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: یکی از اهداف بلندمدت شرکت مخابرات ایران و منطقه چهارمحال و بختیاری توسعه فیبر نوری جاده‌ای، شهری و روستایی است که در همین راستا با اجرای بالغ بر 450 کیلومتر فیبر جاده‌ای شهری و روستایی مخابرات استان موفق شد رکوورد اجرای فیبر نوری در کشور را بالا ببرد.

آقایی با اشاره به اهداف مهم مخابرات خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مخابرات چهارمحال و بختیاری دایری تلفن در بستر فیبر نوری است که در این راستا تاکنون 209 خط تلفن در شهرکرد و فارسان واگذار شده است. تا پایان سال 97 تعداد تلفن‌های ثابت مشغول به کار در شهرهای استان به 204 هزار و 780 خط و تلفن‌های روستایی به 50 هزار و 558 خط رسیده است که با احتساب تعداد واگذار شده در سال 97 ضریب نفوذ تلفن ثابت  در استان به 26.8 درصد رسید که باز هم مخابرات استان مانند چند سال گذشته رتبه‌های اول تا سوم را در بین استان‌های کوچک و مشابه به خود اختصاص داد.

بیشتر بخوانید
وی عنوان داشت: در حال حاضر تعداد 43 پروژه در بستر فیبر نوری در استان چهارمحال و بختیاری در دست اجراست که تا پایان 97 پیشرفتی بالغ بر 75 درصد داشته و تا پایان امسال نیز به مرور به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در پی بارش‌های ابتدای سال، یک میلیارد تومان خسارت به تجهیزات مخابراتی استان وارد شد که در کوتاه‌ترین زمان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی، استقرار بیش از 20 دیزل پرتابل در شهرستان‌های 10گانه استان، ایجاد تغذیه دوبل جهت سیستم‌های انتقال و نصب باطری‌های اضافه در مناطق دورافتاده، اعلام آماده‌باش نیروها، لغو مرخصی کارکنان‌ و فعالیت شبانه‌روزی نیروها شرایط به حالت عادی برگشت.

آقایی با اشاره به27 اردیبهشت و روز جهانی ارتباطات گفت: شعار این روز در سال 2019 میلادی از طرف دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات(ITU)، «کاهش شکاف استانداردسازی بین کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه» اعلام شد و با توجه به اینکه در آینده نه‌چندان دور هوش مصنوعی همراه با استانداردهای نسل پنجم برای چندمین بار تحول بزرگی در ارتباطات و زندگی مردم دنیا ایجاد می‌کند لزوم دسترسی به استانداردسازی برای شرکت‌ها و ارگان‌هایی که در بخش ارتباطات فعال هستند الزامی است و مهم‌ترین اقدامی که در این راستا باید انجام شود ایجاد بستری با امنیت بالا و ظرفیتی بیش از تجهیزات موجود است که همانا اجرای فیبر نوری زمینی چنین بستری را برای سال جاری و سال‌های آتی فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: مخابرات چهارمحال و بختیاری نیز در این راستا اقدام به کامل کردن طرح‌های اجرای فیبر نوری در سراسر استان کرده و پس از اجرای این مسیرهای جایگزین، قطعی ارتباطات تلفن ثابت، همراه و سرویس‌های دیتا، سرویس‌های واگذار شده توسط بقیه اپراتورها و شبکه دولت الکترونیک و دیگر خدمات ارتباطی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شده و امید است شاهد قطعی‌های طولانی نباشیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر تجهیزات مخابراتی و ارتباطی از تولیدات خارج کشور بود شرکت مخابرات ایران و منطقه چهارمحال و بختیاری با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال‌های گذشته، تمام تلاش خود را مبنی بر بومی‌سازی و استفاده از تولیدات داخلی کرده و در راستای توسعه تولید ملی که کلید حل مشکلات است گام برمی‌داریم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه هر نوع افزایش هزینه مکالمه‌ و سرویس‌های دیتا در بخش تلفن همراه و ثابت باید از طرف مراجع زیربط حکومتی از قبیل سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و رادیویی(رگولاتوری)، تعیین و مشخص شود تا این تاریخ هیچ افزایش هزینه‌ای جهت مشترکان در بخش‌های مختلف ابلاغ نشده و مانند سال 97 کلیه هزینه‌ها عینا اخذ می‌شود و هیچ گونه افزایش قیمت نداریم.

مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: توسعه بسترهای مخابراتی به خصوص در بخش‌ ایجاد فیبر نوری در سطح استان یکی از زمینه‌های مهم و اساسی توسعه اقتصادی، اجتماعی فرهنگی، سیاسی و حتی گردشگری در استان است که با توجه به اهمیت این موضوع از مسئولان استانی در تمامی دستگاه‌های اجرایی و رده‌های سازمانی و همچنین مردم تقاضا دارم در اجرای هر چه سریعتر پروژه‌های فیبر نوری مخابرات همکاری کرده تا شاهد رشد و شکوفایی استان چهارمحال وبختیاری در زمینه‌های مختلف باشیم.

آقایی بیان داشت: با توجه به اینکه تنها مرجع رسمی اعلام مضر بودن تشعشعات رادیویی در بخش تلفن همراه سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت بهداشت است و بارها توسط این دو نهاد اعلام شده که ایجاد ایستگاه‌های تلفن همراه هیچ ضرری برای مردم نداشته و نخواهد داشت همکاری دستگاه‌های اجرایی و مردم استان با مخابرات منطقه می‌تواند برای تکمیل پوشش تلفن همراه در شهرها و جاده‌های اصلی مشکلات جزئی موجود را نیز برطرف کند.

وی افزود: در استان 336 هزار خط تلفن ثابت منصوبه و 254 هزار و 930 خط مشغول به کار وجود دارد، همچنین یک میلیون و 124 هزار خط همراه اول در استان واگذار شده که از این تعداد 80 درصد فعال است.

 
  تعداد نمایش:   23949
چهار شنبه 8 خرداد 1398  ساعت 10:43:45 ویرایش شده در: چهار شنبه 8 خرداد 1398  ساعت 10:44:36