Skip Navigation Linksصفحه اصلی » اخبار مخابرات کشور » مشاهده اخبار

  اخبار و تحولات مخابرات استان
مدیر مخابرات استان از تحولات چشمگیر در حوزه ارتباطات میگوید

 

 

در طول چند سال اخیر

 

با توسعه و سرمایه گذاری های انجام شده مخابرات استان متحول شده است

 

 

 

 

مدیر مخابرات منطقۀ چهارمحال و بختیاری، در دیدار با دو خبرگزاری فارس و ایسنا گفت: ما در اولین جلسۀ سال 96  که با حضور همکاران برگزار کردیم ، خواستار برنامه ریزی مدون  بر اساس راهبرد ره نگاشت پنج سالۀ شرکت مخابرات ایران شدیم و بنا را بر این گذشتیم که راه پیشرفت و تحول را با جدیت و تلاش شبانه روزی هموار کنیم .

اکنون که بیش از ده ماه از هم پیمانی با همکاران گذشته ، می توانیم بگوییم که با موفقیت مسیر را طی کرده ایم ؛ اما هنوز راه زیادی در پیش داریم .

مهندس آقایی، از نقش مخابرات در تأمین نیازهای ارتباطی مشتریان و توجه به اهداف سند پنج ساله گفت : باید نیازسنجی دقیقی صورت گرفته تا بتوانیم با مشتریان ارتباط دائم برقرارکنیم و ارائه خدمات سنتی به شکل فعلی را تغییر داده و به سمت تحولات دیجیتالی برویم و همزمان، نیازهای بومی را نیز لحاظ کنیم . 

آقایی در بحث خدمات رسانی در تلفن همراه گفت : ما با افزایش زیرساخت ها در تمامی استان توانستیم بیش از 13 درصد رشد ضریب نفوذ داشته باشیم ؛ به طوری که در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه به عدد 111 درصد رسیده و این عدد در تلفن ثابت به 9/28 رسیده که هم اکنون تعداد تلفن ثابت مشغول ، به کار به 270 هزار شماره رسیده است و تعداد  179 مرکز مخابراتی در استان دارای پورت دیتاست و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی نیز بیش از 660 روستاست.

وی ، با اشاره به پروژۀ بزرگ تانوما فیبر نوری منازل در استان گفت: پروژه مهرگان از شش ماهه ی دوم سال کلید خورد که هدف اصلی آن ، ارائه خدمات ارتباطی اعم از صوت ، تصویر و داده بر روی یک بستر است ؛ به صورتی که نیازهای ارتباطی مشتریان را با سرعت و کیفیت بالا ارائه نماییم .

مهندس آقایی هم چنین  از رتبه خوب استان در  شاخص های ارائه خدمات در بین مخابرات مناطق طبق نظر سنجی موسوم به (  NPS-شاخص خالص ترویج کنندگان) گفت: با توجه به اینکه استان ما در رده استان های کوچک شمرده می شود ؛ اما ما با تلاش و همت بالای  همکاران رتبه ششم کشوری را کسب کردیم .

مدیر مخابرات استان ، با بیان اینکه در دوسال گذشته با توسعه زیرساخت های ارتباطی، پوشش اینترنت تلفن ثابت استان، نه تنها در شهر ها تأمین شده ، بلکه در 70 روستا که خارج از تعهد مخابرات بوده نیز اینترنت پرسرعت واگذار شده است، افزود: پوشش 4G در تمامی شهر های استان و روستاهای بزرگ تأمین شده است و ان شاءالله تا پایان سال جاری تعداد سایت های 4G  افزایش چشمگیری خواهد داشت که این مسأله نوید بخش ارتباط کیفی  و عالی همراه اول استان خواهد بود.

 

***

 

 

 

برگزاری مانور  ایمنی و بحران (آمادگی لحظۀ صفر)

 

 

 

 

به مناسبت هفتۀ ایمنی و آمادگی در برابر حوادث طبیعی ، سومین مانور داخلی مخابرات منطقه به سرپرستی مهندس آقایی، مدیر مخابرات منطقه با حضور اعضا و مدیریت ها و ادارات سیستم های مخابراتی ، انتقال ، پشتیبانی ،  نگهداری نیرو ،  دیتا ،  مراکز بزرگ شهید قندی و مرکز قدس ، اداره ارتباطات موبایل ،  اداره بازرسی ،  حراست ، روابط عمومی ،  شبکه کابل و نقلیه ، از ساعت 30/7 صبح  چهارشنبه 20 دیماه 1396 در مرکز دیتا برگزار شد .

پس از اعلام فرمان از طرف سرپرست مانور ، تمامی واحدها و قسمت های یاد شده طبق برنامه زمانبندی از محل کار خود به سمت محل حادثۀ فرضی حرکت و به همراه ادوات مورد نیاز و ابزارهای یدکی در محل حاضر شدند و نقاط آسیب دیده احتمالی و قطعی های پیش آمده ، برآورد شد و در اسرع وقت نسبت به بازسازی و رفع آن اقدام نمودند .

در ادامه ، مهندس آقایی ، مدیر مخابرات منطقۀ چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از آمادگی کامل نیروهای حاضر ، زمان به دست آمده و آمادگی را خوب ارزیابی کرد ؛ ولی دارای نقاط ضعف دانسته که آن را به دلیل منطبق نبودن با شرایط طبیعی دانست.

 آقایی در جمع همکاران حاضر گفت: برای ما بسیار حیاتی و مهم است که از اولین لحظه شروع عملیات کمک رسانی حضور داشته باشیم ؛ چرا که تمامی نیروهای امدادی در سطح کشور مانند هلال احمر – نیروی انتظامی –  آب -  برق – گاز و... ،  هیچ کدام با قطع ارتباطات نمی توانند خدمات رسانی نمایند.

 

***

 

 

 

برگزاری سمینار آموزشی یکروزه شناخت مبانی و تجهیزات  GPON

 

و نحوه طراحی و کابل کشی فیبر نوری در مخابرات منطقه چهارمحال و بختیاری

 

 

 

 

 به منظور آشنایی و توانمند سازی کارکنان مخابرات استان و با توجه به رشد فناوری نوین مخابراتی و نیاز عدیده مردم به اینترنت با سرعت بالا  ، سمینار آموزشی یک روزه ای در مخابرات استان با حضور کارکنان مرتبط و روسای ادارات و حوزه ستادی از ساعت هشت صبح تا 4 بعد از ظهر روز چهارشنبه 29 آذر ماه 1396 و همچنین نفرات معرفی شده از سوی استانداری استان – و سازمان نظام مهندسی (برق و ساختمان ) با حضور استاد دعوت شده از مخابرات ایران برگزار گردید.

در ابتدا مهندس داودیان ، معاون مخابرات منطقه به نمایندگی از سوی مهندس آقایی، مدیر مخابرات استان ضمن خوش آمد گویی به حاضران گفت: سهم استان ما از پروژه تانوما 11000 پورت است که از همان ابتدا با تشکیل کمیته مذبور ، اقدامات مقدماتی سریعی  صورت گرفت  .

داودیان افزود: کارکنان به خصوص بخش های فنی در اجرای طرح FTTH نقش بسزایی دارند ، شما می توانید با شناسایی مکان ها و نقاطی که دارای پتانسیل واگذاری FTTH است کمک ارزنده ای بنمایید و با هماهنگی بخش تجاری و روابط عمومی رضایت ارباب رجوع را فراهم کنید .

وی در خصوص مزایای اجرای پروژه مهرگان گفت: ما از طریق اجرای این طرح (اینترنت پرسرعت ) از طریق  بستر های VDSL-ADSL-FTTH در سطح شهرکرد ، خدمات با فناوری های نوینی را به مردم ارائه خواهیم کرد و سعی کرده ایم با رعایت جمیع مشکلات و درخواست های مردم این خدمات یکروزه ارایه و دایر شود.

 

***

 .

 

 

تقدیر و تشکر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از فعالیت های مخابرات منطقه

 

 

 

در مرقومه ای  از طرف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، از فعالیت های به عمل آمده در مخابرات منطقه چهار محال و بختیاری تقدیر به عمل آمد.

در این نامه گفته شده در شش ماه اول سال 96 ارزیابی به عمل آمده نشان می دهد ، سامان دهی امور فرهنگی و اقامه نماز و اجرای طرح حجاب و عفاف و برگزاری مراسم ماه محرم و تشویق کارکنان و حضور مدیران در این فعالیت ها درخور تقدیر و تشکر است و از مدیر مخابرات استان ، آقای مهندس حسن آقایی تقدیر به عمل آورده شده است .

.

 

   

  تعداد نمایش:   2731
سه شنبه 26 دی 1396  ساعت 14:52:27